#1 BLOGMAS 2016: INSPIRACJE NA DEKORACJE ŚWIĄTECZNE DOMU

19:56:00 LUXX400 1 Komentarze


Ostatnimi czasy na blogu było trochę cicho, ale przecież wszystko da się nadrobić. Dlatego powracam do Was z trzema wpisami z serii BLOGMAS. Dzisiaj zaprezentuję pomysły/inspirację na dekoracje domu na zewnątrz, jak i wewnątrz. 

Co roku każdy z nas chce, aby nasz dom wyglądał jak najlepiej i spodobał się gościom, którzy nas odwiedzają w ten czas, czy sąsiadom. Warto o tym pomyśleć, gdyż do świąt mamy jeszcze dwa dni. Jest to dobry czas na przygotowanie świątecznego wystroju domu na zewnątrz i upiększenie swoich domowych pomieszczeń. 

Dajcie, znać w komentarzu jak idą Wasze przygotowania do świąt! 

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE DOMU NA ZEWNĄTRZ 


Przed świętami w sklepach możemy zakupić rozmaite ozdoby od tradycyjnych małych lampek po węże i kurtyny świetlne. Popularne stają się również nitki świetlne, których światło zlewa się w ciągłą smugę. Możemy nimi przyozdobić gałęzie drzew, elewację domu i okien. Przy strojeniu domu na zewnątrz warto pamiętać o kilku zasadach, by Twój dom był bezpieczny. 

Po pierwsze, dekoracje świetlne muszą być przygotowane do użytku na zewnątrz! Ważne, aby miały nie mniejszy stopień ochrony niż IP44. Pamiętaj o sprawdzeniu symbolu na opakowaniu. Należy również sprawdzić, czy wszystkie przewody, połączenia i wtyczki nie są uszkodzone. Elementy światełek powinny być gumowe i lepiej izolowane. Wart również czytać etykiety i opakowania przed zakupem. Oświetlając dom, często łączymy różne światełka, musisz wówczas sprawdzić, czy wąż lub światełka, mogą być traktowane jako moduł i można je łączyć z następnymi elementami. DEKORACJE ŚWIĄTECZNE DOMU WEWNĄTRZ 


Często oprócz choinki nasze pokoje również staramy się jakoś ładnie przystroić. Nie można również zapomnieć o innych elementach wystroju, które budują atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Strojenie naszych wnętrz stało się na tyle popularne, iż w tej dziedzinie mamy już do czynienia z trendami, które tworzą dekoratorzy wnętrz. Kolory, które dominują wśród ozdób świątecznych, zależą głównie od mody, która panuje w danym roku. Warto jednak nie zapominać o tradycyjnych kolorach, które nie zmieniają się przez tyle lat. Jest to: czerwony, zielony, złoty, biały.

Ostatnio popularne są również stroiki, gałązki świerkowe z jedną bombką i świecą w środku czy girlandy ze świeżej zieleni, gałązek iglaków. W tym roku modnym  kolorem jest niezmiennie czerwień i zieleń oraz złoto i srebro. Nowym elementem pojawiającym się w wystrojach i dekoracjach jest kolor miedzi. Pojawiają się zestawienia łączące miedź z czerwienią, a także brąz i turkus. 

1 komentarz:

  1. Piękne inspiracje! Ja chyba wolę ciepłe oświetlenie - niebieskie działa na mnie oziębiająco :)

    OdpowiedzUsuń