#2 BLOGMAS 2016: JAKIE FILMY OBEJRZEĆ PODCZAS ŚWIĄT?

15:47:00 LUXX400 3 Komentarze


Początkowo drugi "odcinek" świątecznej serii miał zawierać moje ulubione piosenki, które tematycznie związane są ze świętami. Postanowiłem jednak zmienić koncept i przygotować wpis, który przyda się zarówno mnie, jak i Wam.

Muzyka była już przygotowana, wpis napisany, pozostała wiec tylko publikacja. Oglądając wczoraj wieczorem Harry'ego przeglądałem program telewizyjny w poszukiwaniu filmów, które mógłbym obejrzeć w świąteczne dni. Narodził się wówczas pomysł, który skłonił mnie do stworzenia tego wpisu. Będą to propozycje filmów, które nie można przegapić w te święta.

Co roku stacje telewizyjne w ostatnich dniach grudnia zasypują nas wieloma propozycjami filmów, które mniej lub bardziej związane są ze świętami, lub Nowym Rokiem. Przejrzałem wszystkie propozycje filmowe i wybrałem kilka najlepszych! Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest  Kevin, ale czy i w tym roku będziemy mogli go zobaczyć? Jakie jeszcze filmy zaprezentują nam popularne stacje telewizyjne? Sprawdźcie poniżej moje propozycje świątecznej telegazety! :)

FILMY NA WIGILIĘ 

ŚWIĄTECZNA POMYŁKA 
TVP2 15:15

Alice wyrusza w drogę, by spędzić Boże Narodzenie w towarzystwie przyszłych teściów. Na lotnisku przypadkowo poznaje Matta, którego uznaje za brata swojego narzeczonego. W końcu dociera do domu przyszłych teściów, a przynajmniej tak jej się wydaje.


ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH ODC 321
POLSAT 19:30

Odcinek, który corocznie pokazywany jest na święta. Opowieść wigilijna - tak nazywa się ten odcinek. Trwają przygotowania do Wigilii. Mariola i Halina ubierają choinkę, Ferdek popija piwo i komentuje wszystko z kanapy.  W wyniku niefortunnych zbiegów okoliczności wszystko, co zostaje przygotowane na kolacje wigilijną ulega zniszczeniu.


SHREK FOREVER
TVN 20:00
Dalsze przygody wielkiego zielonego ogra w krainie Far, Far Away. Kolejna część Shreka powstała na podstawie scenariusza Tima Sullivana z wykorzystaniem motywów książki Williama Steiga. Opowiada o tym jak Shrek znalazł się na bagnie. Autorzy chcą wyjaśnić tę kwestię. Film ma mieć wymowę pro-ekologiczną


KEVIN SAM W DOMU
POLSAT 20:05

Film ten to już świąteczna tradycja. Rodzina McAllisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. Niestety, w dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku zamieszania w drodze na lotnisko zapominają zabrać ze sobą 8-letniego Kevina. Chłopiec zostaje sam w domu i od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice.


ŚWIĘTA LAST MINUTE
POLSAT 22:15

Małżeństwo Kranków, by uniknąć bożonarodzeniowego szaleństwa, całą energię wkłada w przygotowania do urlopu na Karaibach. Pomysł ten psuje im córka, która oznajmia, że przyjedzie na świętach..

FILMY NA BOŻE NARODZENIE

ZAWÓD ŚWIĘTY MIKOŁAJ
POLSAT 13:45

Lucy Collins poszukuje odtwórcy postaci Świętego Mikołaja do swojego programu telewizyjnego. Trafia ona wreszcie na idealnie wyglądającego mężczyznę, nie podejrzewa nawet, ze to prawdziwy Święty Mikołaj, który ma poważny problem i poszukuje następcy. Czy zostanie nim Lucy?


POWIEDZ TAK
TVP2 16:00

Mary jest organizatorką ślubów, choć sama jeszcze nie wyszła za mąż. Gdy poznaje przystojnego doktora, odkrywa, że to jego wesele wkrótce musi zorganizować. 


RED
TVN 20:00

Emerytowani agenci CIA zostają wrobieni w przeprowadzenie zamachu. By się ratować, muszą wrócić do akcji i reaktywować stary zespół. Chcą się uwolnić od podejrzeń o przeprowadzenie tego zamachu.


ZŁAP MNIE, JEŚLI POTRAFISZ
TVN7 20:00

Oparta na faktach historia młodego fałszerza, który w latach 60. podaje się za pilotów, lekarzy i profesorów/ Łącznie wyłudził z banków ponad 2.5 mln dolarów. Z powodów niezwykłych umiejętności i młodego wieku Frank otrzymuje od władz przyzwolenia na życie na wolności, pod warunkiem, że odpokutuje za oszustwa pracą na rzecz bankowości FBI. Pomoże on w rozwikłaniu oszustw bankowych. 


MÓJ TYDZIEŃ Z MARILYN 
TVP1 23:20

Marilyn przyjeżdża do Londynu, aby wystąpić w filmie. Latem 1956 roku Colin Clark rozpoczyna pracę jako asystent na planie filmu Książę i aktoreczka. Gdy jej mąż, z którym spędza miesiąc miodowy wyjeżdża, Clark spędza z nią tytułowy tydzień. 

3 komentarze:

  1. Mój ulubiony świąteczny film to Cud na 34 ulicy i muszę powiedzieć, że o wiele bardziej sobie go cenię niż np. Kevina.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem koniecznie polski film pt. "Motór" :-)

    OdpowiedzUsuń