HALLOWEEN 2016 - HISTORIA, INSPIRACJE, GWIAZDY

17:20:00 LUXX400 3 Komentarze


Poniedziałek, nie zawsze musi się kojarzyć ze złym początkiem tygodnia! Dzisiejszy dzień może być dla niektórych bardzo przyjemny, nie tylko ze względu, że jest wolne, ale także ze względu na dzisiejsze święto Halloween. Kto wybiera się na jakąś imprezę?  

Postanowiłem stworzyć ten artykuł, w którym zaprezentowałem trochę historii i symboli Halloween. Nie zapomniałem także o tym, co jest najważniejsze, czyli inspiracji makijażowych. Jeśli dotrwasz do samego końca artykułu, zobaczysz najlepsze stylizacje gwiazd!

Które stylizacje podobają Wam się najbardziej? 

HISTORIA HALLOWEEN


Może na początek przypomnijmy sobie trochę historii tego wydarzenia. Halloween sięga swoją historią prawie 2 tysiące lat wstecz. Nazwa tego święta pochodzi od słów - All Hallows' Eve, czyli wigilii Wszystkich Świętych. Początkowo obchodzono je w Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i północnej Francji. Wówczas żegnano lato, witano zimę oraz obchodzili święto zmarłych. Możemy powiedzieć, że święto te wywodzi się z celtyckiego obrządku zwanego Samhain. Drugą teorią powstania tego święta jest Rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion - Pomony.

W dzisiejszych czasach zwyczaj ten związany jest z maskaradą oraz kulturą popularną i odnosi się do święta zmarłych i duchów. Obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli dzień przed polskim odpowiednikiem święta zmarłych. Najhuczniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, w Polsce pojawiło się w latach 90. Halloween jest drugim, zaraz po Bożym Narodzeniu, świętem, które cieszy się największą popularnością. 

Najbardziej rozpoznawalnym symbolem tego święta jest wydrążona i podświetlona dynia, najczęściej z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne elementy to: duchy, demony, wampiry, zombie, czarownice, nietoperze, trupie czaszki, trumny, czarne koty. 

SYMBOLE HALLOWEEN


Wydrążona dynia 

Czaszki 

Czarne koty 

Czarownice / Demony / Wampiry 

Duchy / Zombie 


MAKIJAŻ NA HALLOWEEN


Postanowiłem trochę pobuszować w internecie i znaleźć specjalnie dla Was najlepsze makijaże na Halloween. Mam nadzieję, że się podobają! 

NAJLEPSZE STROJE GWIAZD NA HALLOWEEN


3 komentarze:

 1. kocham Halloween! ten klimat to coś cudownego

  co powiesz na wspólną obs? ja już i to z ogromną chęcią!
  odwdzięczam się za obs http://justemsi.blogspot.com/2016/10/pastels-jacket-boyfriend-jeans-style.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Święta nie obchodzę :)
  Zamierzam dziś przespać cała noc, a jutro znów do pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne bardzo podoba mi się Halloween i nie uważam żeby to było coś złego :)

  OdpowiedzUsuń