HISTORIA DOMÓW MODY: KENZO

12:40:00 LUXX400 0 Komentarze


Wszystko o jednej z luksusowych marek świata - KENZO.

Kenzo to jedna z najbardziej luksusowych marek świata. Marka powstała w 1964 roku pod nazwą Jungle Jap, a jej założycielem był Kenzo Takada, który z pochodzenia jest Japończykiem. To właśnie on wywarł ogromny wpływ na świat mody łącząc azjatyckie motywy z europejskimi trendami. Siedziba Kenzo znajduje się w Paryżu, produkują oni obecnie odzież, akcesoria jak i perfumy.

Historia marki Kenzo

Młody Kenzo wykształcenie w kierunku mody i projektowania uzyskał na uczelni Bunka Fashion College w Tokio. Po zdobyciu dyplomu wyjechał do Paryża, gdzie zaczął tworzyć pierwsze projekty. Po kilku latach udało mu się sprzedać kilka swoich projektów magazynowi Elle. Jeden z nich pojawił się na okładce owego magazynu. Dostał w tym czasie również wiadomość od Vogue oraz propozycje zorganizowania swojego pierwszego pokazu, który odbył się w galerii Vivienne. W tym samym czasie założył swój pierwszy butik pod nazwą Jungle Jap, który był pierwowzorem marki Kenzo. Kenzo swój butik ozdobił tak, aby przypominał barwny las deszczowy. Obraz dżungli stał się więc wyróżnikiem Kenzo Takady. W 1998 roku główną kolekcję Kenzo zaprojektował Gilles Rosier, który wkrótce stał się dyrektorem artystycznym przedsiębiorstwa. Kenzo dołączył wówczas do francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH. Obecnie dyrektorami kreatywnymi marki są Carol Lim i Humberto Leon. Projekty Kenzo odznaczają się wielką odwagą i nowatorskimi rozwiązaniami oraz nietypowym podejściem do mody, która zrywają z tradycyjnością i utartymi wzorcami. 


Kultowy tygrys Kenzo

Każda marka powinna posiadać chociaż jeden produkt lub symbol, który będzie z nią w pełni kojarzony. Dla domu mody Kenzo jest to zdecydowanie tygrys. To właśnie na jego punkcie oszalał cały świat mody. Ów tygrys pojawił się już dużo wcześniej na jednej ze skórzanych kurtek zaprojektowanych przez założyciela marki. Carol Lim i Humberto Leon postanowili odświeżyć motyw i wprowadzić go na materiały dresowe, w szczególności bluzy. 

Dziergane i haftowane swetry, które znalazły się w naszych kolekcjach były zbyt drogie, aby sprzedać się w dużej ilości - mówi Carol Lim. - Nagle pojawiła się lista tuż po ukazaniu się kampanii reklamowej. Kiedy sweter z tygrysem pojawił się w sklepie wybuchł szał. Nie byliśmy w stanie zatrzymać ich w sklepie nawet przez chwilę - dodaje.Najnowsza kolekcja Kenzo i współpraca z H&M

Poniżej prezentuję kilka sylwetek z nowej kolekcji Black&White. Niedawno szwedzka sieciówka H&M zaprezentowała kolejny dom mody, z którym nawiązała współpracę. Oczywiście jest nim Kenzo. Kolekcja stworzona przed dyrektorów kreatywnych w 250 sklepach na całym świecie zagości już 3 listopada tego roku.  Kolekcja składać się będzie z ubrań zarówno dla kobiet jak i mężczyzna oraz akcesoria.

Przy okazji tej współpracy z H&M chcemy stworzyć coś ambitnego, przesunąć granice i przekazać całemu światu nową energię Kenzo – mówią Carol Lim i Humberto Leon.

A wy co sądzicie o tej marce? Jakie są wasze ulubione projekty? 

0 komentarze: